ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΜΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ

Προσκαλούνται σε γραπτές και προφορικές εισαγωγικές εξετάσεις οι υποψήφιοι/ες για το ΠΜΣ Μουσική Τεχνολογία και σύγχρονες Πρακτικές ως ακολούθως:

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/9/2022
16.00-21.00: Εξ αποστάσεως εξέταση σε DAW.
Θα αποσταλεί στο email των υποψηφίων συμπιεσμένος φάκελος με audio κανάλια τα οποία θα κληθούν να μιξάρουν σε DAW της επιλογής τους, σύμφωνα με συνημμένες οδηγίες, μέσα στο προαναφερθέν χρονικό διάστημα. Η εξέταση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά, χωρίς φυσική παρουσία. Yπεύθυνοι εξέτασης:
Γιάννης Μαλαφής (ymalafis[at]gmail[dot]com,ΕΔΙΠ) και
Αρετή Ανδρεοπούλου (aandreo[at]music.uoa[dot]gr, Eπίκουρη καθηγήτρια ΤΜΣ, ΕΚΠΑ)

ΠΕΜΠΤΗ 29/9/2022 : Γραπτές εξετάσεις δια ζώσης
- 12:00-14:00: Φιλοσοφική Σχολή (αμφιθέτρο 433)
Οι υποψήφιοι θα κληθούν να απαντήσουν σε 4 ερωτήματα ανάλογα με την ειδίκευση που έχουν επιλέξει, βάσει της προτεινόμενης βιβλιογραφίας και να συντάξουν ένα
δοκίμιο 500 λέξεων σε σχετικό θέμα.

- 14:30-15:30: Φιλοσοφική Σχολή (αμφιθέτρο 433)
Εξέταση στην αγγλική γλώσσα. Η εξέταση αφορά όσους/ες υποψηφίους/ες μεταπτυχιακούς/ες φοιτητές/τριες δεν κατέχουν Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας αγγλικής γλώσσας, επιπέδου C1. Οι υποψήφιοι/ες  που είναι κάτοχοι Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας αγγλικής γλώσσας, επιπέδου C1, ΔΕΝ προσέρχονται στην εν λόγω εξέταση.

- 15.00-18.00: Εξέταση στη Μουσική εκτέλεση  και προσωπική συνέντευξη για τους υποψηφίους/ες της Jazz ειδείκευσης (ΣΤΟΥΝΤΙΟ,live room, 310, 3ος όροφος κτηρίου Φιλοσοφικής Σχολής)

- 15.00-18.00: Προσωπική συνέντευξη ενώπιον της ΣΕ για τις/τους/τις υποψήφιες/ους της ειδίκευσης "Μουσική Δημιουργία για Νέα Μέσα", Στούντιο, control room,310, 3oς όροφος κτηρίου Φιλοσοφικής Σχολής)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!